Wyjazd na Litwę

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od wystawienia paczek przed budowlankę, a było ich dużo bo aż 128. Pozostało nam tylko czekać na bus Odry Niemen. Okazało się jednak, że mają „małe” opóźnienie i tak dopiero o godzinie 1 w nocy wyjechaliśmy z Wodzisławia całą nasza ekipą: dh Tom, Daniel, Ala, Aga, Kasia, Michał i Tymek.

Podroż przebiegła nam bez problemów. Czas skracaliśmy sobie spaniem w aucie i graniem w czółko.

W piątek po obiedzie w Solecznikach rozwoziliśmy paczki do Polaków. Wieczór minął nam na wymyślaniu zbiórki. Odwiedził nas też pan Tadeusz, którego na początku wzięliśmy za księdza, poczęstował nas miejscowym przysmakiem- chlebem z czosnkiem i serem.

Prawie cała sobotę spędziliśmy na zbiórce razem z harcerzami i harcerkami z Solecznik. Graliśmy w różne gry m.in. łapki, blaszka, trzy proporce. Zmęczeni po wyczerpujących zabawach zjedliśmy wspólnie obiad-pizze (biedny Tymek nie lubi sera, więc musiał się zadowolić rantami). Jako podsumowanie zbiórki odbył się kominek. Na koniec dnia pojechaliśmy zobaczyć Ponary- miejsce kaźni Żydów i polskiej inteligencji Następnie udaliśmy się do Wilna, gdzie pan Tadeusz zafundował nam kolację.

Niedziela minęła nam na zwiedzaniu Wilna. Na początku chodziliśmy po mieście i oglądaliśmy różne zabytki, oglądaliśmy panoramę miasta z wzgórza Trzech Krzyży, później poszliśmy na Polską mszę, na samym końcu pojechaliśmy na Cmentarz na Rossę. Niestety musieliśmy już wracać.

Wyjazd wspominamy dobrze i mamy nadzieję, że za rok znowu uda nam się pojechać 🙂