Ogłoszenia

ZAPISY
https://dostartu.pl/tropem-wilczym-bieg-pamieci-zolnierzy-wykletych-v2906.pl.html

 

KONTO DO WPŁAT 200 zł NA ZIMOWISKO :

 nr konta 17887600090034901120000021
odbiorca Okręg Górnośląski , ul. Damrota 2a oficyna , 45-064 Opole
tytuł : Składka programowa na uczestnictwo  w zimowisku  Imię Nazwisko , 5WDH

Czuj, czas na ostatnie informacje dotyczące zimowiska.

Wyjeżdżamy w sobotę, wstępnie mam informację od komendanta, że spotykamy się o 8.15 pod kościołem św. Herberta (na parkingu). Na miejsce zuchy przychodzą z plecakami, gotowi do drogi.
Powrót– wyjazd po obiedzie, ok. 15-16.00 z Bukowca. Dokładna godzina zostanie jeszcze podana. Jeśli chodzi o dojazd, są zapewnione miejsca dla wszystkich zuchów( zgłosiło się bardzo dużo rodziców harcerzy). Jeśli zaś chodzi o powrót, zwracam się z prośbą do państwa. Potrzebne są dwa samochody osobowe, żeby przewieź z powrotem zuchy. Czas jazdy wynosi ok. 1,5h. Prosiłbym aby napisać do mnie do piątku, jeżeli już jakiś rodzic by się zadeklarował.

Zgody- karty zgłoszenia
Proszę aby do czwartku dostarczyć mi karty zgłoszeniowe. Jeśli naprawdę nie jest możliwe fizyczne dostarczenie karty proszę o przesłanie meila ze skanem karty. W najnowszych kartach nie trzeba pieczątek, potrzebne są jednak podpisy obojga rodziców. Proszę na to zwrócić uwagę, oraz na to żeby nie zapomnieć jakiegoś podpisu. Gdyby jeszcze państwo nie mieli zgody wysyłam wzór jako załącznik, oprócz tego jak już wcześniej mówiłem jest cały czas dostępny na naszej stronie www.wodzislaw-zhr.pl/ogloszenia/.

Załączniki RODO i  deklaracja zucha !!
Niestety zwiększa się ilość wymaganych papierów. W związku z tym (niestety nie poruszyłem tej kwestii na spotkaniu, za co przepraszam) proszę aby także wypisać i zabrać w dzień wyjazdu wypisaną deklarację RODO oraz nową deklarację członkowską pisaną na pełną nazwę gromady. Ta deklaracja jest potrzebna m. in. do uzyskania  całorocznego ubezpieczenia (które nasza gromada jak i inne jednostki w zhr, wykupiła). Obie deklarację dołączam jako załączniki do meila. Załącznik RODO również dostępny na stronce.
Wpłaty
Tak jak mówiłem wcześniej na spotkaniu i w wiadomościach 180 zł na konto (podane w informatorze na stronie wszystkie dane- te same co harcerze). 50 zł w gotówce. Jeżeli państwo jeszcze nie zapłacili w gotówce, proszę aby dostarczyć te pieniądze w dzień wyjazdu, albo szybciej wraz ze zgodą.( jeżeli państwo ją dostarczają). W dzień wyjazdu może być małe zamieszanie, proszę więc żeby najlepiej dać pieniądze w kopercie z nazwiskiem, imieniem zucha.


Informator Jest w całości dostępny na stronie. Dodatkowo załączam go do meila. W informatorze jest także spis rzeczy do zapakowania, pominę standardowe rzeczy które pakujemy na każdy wyjazd, Przytoczę tutaj tylko kilka innych, które nie zawsze na wyjazdy pakujemy, a których tym razem lepiej nie zapomnieć
– buty na przebranie(trampki, sandały itp.)
-prześcieradło (jeżeli jest problem z moczeniem się w nocy, proszę o prześcieradło z gumową podszewką)
– kubek
– zeszyt najlepiej A5-16/32 kartkowy + piórnik
– książka, komiks, czytanka (na 0,5h bezwzględnej ciszy poobiedniej- „leżakowania”)
-sanki, dupolot itp.
-ubrania na śniegowe zabawy- (śniegowe gacie, ochraniacze, rękawiczki, czapka itp.)

Oprócz tego proszę aby każdy zuch miał ze sobą białą koszulę (zapinaną na guziki,nie t-shirt) Najlepiej troszkę większa na zucha. Jeśli państwo takiej na zbycie nie posiadają, proszę nie wydawać jakiś dużych sum, można taką za ok. 10 zł kupić txm, czy w marketach była(Carefour) albo w dyskoncie koło kauflandu w Wodzisławiu. Naprawdę nie ma co wydawać dużych pieniędzy. Koszula nie może być zbyt cenna, będzie wykorzystana do stroju zimowiskowego. A zapewne jak wam zuchy już zdradzili, szykuje się góralska przygoda. Także Hej! 

Komórki:

Kontakt podczas zimowiska: Proszę aby zuchy nie zabierały na wyjazd telefonów, mp3, tabletów itp. Ja będę miał telefon na zimowisku i będzie możliwość, aby państwo zadzwonili na ciszy poobiedniej(ok. 13.30-15.30), ja wtedy zawołam zucha do telefonu i będą mogli państwo porozmawiać. Proszę dzwonić w okolicach tych godzin, ponieważ później mogą być zajęcia, mogę być z zuchami w terenie, nie wziąć komórki, raczej wtedy będzie się trudno dodzwonić. Proszę raczej dzwonić na mój numer, ale obydwa numery będą dostępne.


W razie jakikolwiek pytań proszę dzwonić, pisać do mnie lub do dh Piotra Brzdęka (MŻ) czy dh Szymona Dębskiego(BN). 

 

ZIMOWISKO HARCERSKIE

INFORMATOR ZIMOWISKOWY

1.Informacje ogólne

Organizator: 5 Wodzisławska Drużyna Harcerzy „Wilki’’

Termin zimowiska: 9-13.02.-2019. (sobota- środa )

Miejsce zimowiska:. Bukowiec ( Czechy ) koło Jabłonkowa ok0ło 4 km od Istebnej w budynku Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego około 75 km od Wodzisławia Śl.

Koszt zimowiska: 250zł (w tym 200 zł. – Koszty uczestnictwa w obozie i 50 zł. – Ssprzęt)

Komendant zimowiska: phm. Tomasz Wardenga – drużynowy 5WDH „Wilki’’ 692542591

Kadra wychowawcza:

Tomasz Białecki , Szymon Debski ,Piotr Brzdęk

Dawid Karliczek (kwatermistrz ) 697340061

 

5 Wodzisławska Drużyna Harcerzy „Wilki’’

Phm. Tomasz Wardenga tomward@interi

5 Próbna Wodzisławka Gromada Zuchów

Ćwik Tymoteusz Wardenga

 

2.Co zabrać na zimowisko

Pakujemy się w duży plecak, tak, aby dziecko potrafił go nieść + mały plecak z prowiantem.

– MUNDUR KOMPLETNY

– mundur POLOWY –bluza moro, koszulka zhr-ka, spodnie,

-harcerki czarne/ciemne grube rajstopy/getry do munduru

-polar zhr – kurtka zimowa, szalik, rękawiczki, czapka

-ubranie przydatne do zabawy w śniegu

– t-shirty, bielizna, skarpety (w tym również ciepłe),spodnie, bluza/sweter

– dres (do spania), sweter, ciepła bluza/ polar,(ciepłe rzeczy)

– buty zmienne, 2 pary na zewnątrz (w tym ciemne do munduru),

– ręczniki (1 duży, 1 mały), – pasta + szczoteczka do zębów, mydło, szampon,

dowód lub paszport, karta EKUZ (http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/)

– strój kanwowy (informacje u zastępowych)

– ŚPIWÓR, karimat

– sakiewka sobieradka(igły, nici, zapasowe guziki mundurowe, agrafki, zapasowa lilijka, zapałki, nóż, sznurek, rozpałka, itp.) – latarka,

– kompas/ busola, (jeśli ktoś ma)

– kilka długopisów, notatnik – śpiewnik (+ ew. gitara),- kapownik

– książeczka sprawności i „ABC Harcerza ZHR”

-można zabrać słodycze

jeśli dziecko bierze jakieś lekarstwa proszę o poinformowanie drużynowego

Zasady pakowania się:

1. Wszystko musi znaleźć się w dużym plecaku + mały plecak z prowiantem na drogę– nic nie trzymamy w rękach, siatkach.

2. Każdy pakuje się sam, żeby wiedzieć, co i gdzie ma.

3. Nie bierzemy więcej niż możemy podnieść – tragarzy nie będzie.

4. Ubrania najpierw wkładamy w siatki, (co uporządkuje nam ekwipunek w plecaku i uchroni go od przemoczenia) – np. bielizna i skarpetki do jednej, koszulki do drugiej, itd. (Zabieramy siatki foliowe- tyle ile do pakowania + 2/3 dodatkowe).\

Na zimowisko nie zabieramy:

Kart do gry, gazet i przeróżnych sprzętów elektronicznych, nie zabieramy także komórek (drużynowi nie odpowiadają za nie w momencie zgubienia ich przez dzieci, za zgubione telefony również)

karta uczestnika: http://soj.bbzhr.pl/haz/files/Karta_uczestnika_2018_ZHR.pdf
karta dorosłego uczestnika uczestnika : http://soj.bbzhr.pl/haz/files/Karta_doroslego_uczestnika_2018_ZHR.pdf


ZIMOWISKO ZUCHOWE 

Zimowisko jest drugim po kolonii najdłuższym wyjazdem z zuchami. Jest wielkim wyzwaniem, ale też zarazem wielką przygodą i frajdą dla zuchów. Jest to okazja do najskuteczniejszej pracy wychowawczej, zrobienie z zuchami mnóstwa zajęć, zadań. Gdyby zsumować wszystkie zbiórki w roku, to nieporównywalnie więcej czasu mamy z zuchami na zimowisku, nie mówiąc już o kolonii. Zachęcam więc wszystkich zuchów na wyjazd. Zuchy na zimowisku mają okazję zdobyć chusty gromady ze złotą obszywką, wiele sprawności, ale także znaczki zucha lub kolejne gwiazdki.
Do zobaczenia na zimowisku! Czuj! Szalony Koń

INFORMATOR Zimowiskowy

5 Wodzisławska Gromada Zuchów  „Wojownicy Zaginionego Plemienia”
Zimowisko (wyjazd zimowy zuchów)      09-13.02 (sobota-wtorek- 1 tydzień ferii)  
Dom Polski w Bukowcu na Zaolziu (Śląsk cieszyński – Czechy)

Informacje Ogólne Zimowisko w tym roku będzie trwało 4dni( sob.-wt.) Będziemy zakwaterowani w Domu Polskim na Zaolziu. Zuchy będą spały na wojskowych materacach. Posiłki mamy zapewnione. Zajęcia będą odbywały się na dworze, ale także w razie niepogody w budynku.
Koszt:  250zł/ na konto + transport, materiały programowe. 250zł proszę wpłacać na konto, są to koszty wyżywienia i noclegu. Co do transportu, jeżeli nie uzbiera się odpowiednia ilość aut, będziemy musieli wynająć busa, czego koszty nie są uwzględnione w tych 250zł. Dlatego możliwe że będzie do tego jeszcze jakieś koszty (np. na benzynę, ew. na tego busa;  lub materiały papiernicze, nagrody dla zuchów itp.)  Zimowisko jest zarejestrowane, więc będzie możliwość wystawiania rachunków.

Zgoda:  Podana w załączniku, będzie też dostępna na stronie www.wodzisław-zhr.pl/ogloszenia/
Nie jest już wymagana pieczątka szkoły, ale z tyłu karty jest jeszcze do wypisania opinia o zuchu

Transport: Zwracam się z prosbą do rodziców, Czy byliby chętni rodzice by zawieść zuchy do Bukowa 02.02 lub odwieść 06.02? Jest to najprostszy sposób najtańszy (nie trzeba będzie kombinować z busem) Dojazd samochodem trwa ok. 1,5 h drogi.

Wyjazd: W sobotę (02.02)  rano, ( miejsce  i dokładna godzina zbiórki- jeszcze do ustalenia, w zależności jacy rodzice zgodziliby się zawieść)

Powrót: W wtorek (o5.02) w godzinach popołudniowych ( do ustalenia)

Kontakt podczas zimowiska: Proszę aby zuchy nie zabierały na wyjazd telefonów, mp3, tabletów itp. Ja będę miał telefon na zimowisku i będzie możliwość, aby państwo zadzwonili na ciszy poobiedniej(ok. 14.30-16.oo), ja wtedy zawołam zucha do telefonu i będą mogli państwo porozmawiać. Proszę dzwonić w okolicach tych godzin, ponieważ później mogą być zajęcia, mogę być z zuchami w terenie, nie wziąć komórki, raczej wtedy będzie się trudno dodzwonić. Proszę raczej dzwonić na mój numer, ale obydwa numery będą dostępne.

KADRA:

Funkcja osoba Kontakt
Komendant zimowiska phm Tomasz Wardenga HR tomward@interia.pl   692 542 591
Drużynowy zuchów – Wodzisław ćwik Tymoteusz Wardenga tymwarden12@interia.pl  516 765 695  

 

 

 

 

 

RAMOWY PLAN DNIA
7:30- pobudka, toaleta poranna
8:00-8:30- śniadanie
8:30-9:00- porządki i przygotowanie do zajęć
9:00-12:30- zajęcia 3,5h
12:30-13:30- przygotowanie do obiadu i obiad o 13:00
13:30-14:30- cisza poobiednia
14:30-17:30- zajęcia 3h
17:30-18:30- przygotowanie do kolacji i kolacja 0 18:00
18:30-20:30- zajęcia 2h
20:30- 21:30- Toaleta wieczorna, KR, modlitwa

ZABRAĆ

 • Śpiwór, prześcieradło, (zuchy będą spały na łóżkach lub materacach) jasiek, pluszak itp.
 • Mundur zuchowy (bluza mundurowa, czapka, chusta, spodnie)
 • Kurtka przeciwdeszczowa,
 • Strój na dwór, na śnieg- czapka, rękawiczki, szalik, Ew. np. spodnie ocieplane
 • 2 Długich galot,
 • 2bluzy/polary,
 • koszulki z krótkim rękawem,
 • Bielizna na 5 dni+ dodatkowy jeden komplet (mogą się przemoczyć, jak będą np. zabawy na śniegu
 • Strój do spania- piżama, bluza/ polar;
 • Strój sportowy-( wygodny, najprościej strój z wf)
 • Buty zmienne do chodzenia po budynku( trampki, sandały itp.)
 • zapasowe buty na dwór
 • Kosmetyczka- mydło w mydelniczce/ żel do kąpieli, szampon, szczoteczka do zębów, pasta, ręcznik
 • Kubek (dobrze, żeby każdy miał swój)
 • Książka, komiks do czytania na przerwach poobiednich (po obiedzie jest cisza poobiednia, pierwsza część ok. 30min, to cisza bezwzględna- zuchy leżą w łóżkach, druga też ok.30min. to przerwa względna- można wtedy, biegać, grać w gry itp. Zuchy na tej pierwszej części zazwyczaj się nudzą, więc jakiś komiks czy książka na te 0,5h jest dobrym rozwiązaniem)
 • Piórnik, zeszyt/ notesik, latarka
 • Mały plecaczek, ew. bidon, termos
 • Sanki/dupoloty itp.

Najlepiej jeśli rzeczy będą podpisane, tak żeby zuch je rozpoznał.
Wszystko proszę zapakować do jednej torby/ plecaka.

Załączniki:

 • Zalacznik_RODO
 • Karta uczestnika wypoczynku
  https://www.zhr.pl/wp-content/uploads/2018/11/Karta-uczestnika-2018_ogolna.pdf

 

 

 

 

 
Pocztówka: