Ogłoszenia

WYJAZD WAKACYJNY-ZUCHY 2019
5 WODZISŁAWSKA GROMADA ZUCHÓW
„Wojownicy Zaginionego Plemienia”

TERMIN: 15-19.07.2019 (5 dni-pon-pt)
POCZĄTEK: Poniedziałek 10.00 Start dom działkowicza
KONIEC: Piątek 16:00 ( mamy załatwioną salę do 18:00, ale kadra będzie musiała jeszcze wszystko ogarnąć, podporządkowywać, zapakować)
MIEJSCE: Dom działkowicza „Rozkwit” ul. Marklowicka
KOSZT: ok.350 zł (wszystko jeszcze zależy od wyżywienia, materiałów programowych)
Jak już państwu wielokrotnie mówiłem, składki które państwo płacicie, musimy odprowadzić wyżej i tylko jak zapłacimy w I terminie z góry, 3zł od zucha idzie na potrzeby gromady. Zawsze staramy się płacić z góry za cały rok, w I terminie, tak aby ta niewielka część została na materiały w gromadzie. Lecz jak państwo wiedzą za składki gromada nie jest w stanie się utrzymać( wszystkie materiały na zbiórki, materiały papiernicze, atrakcje, przebrania, peruki, tarcze, stroje). Więc staramy się zawsze zakupić materiały programowe z wyjazdów.
Niestety w związku z tym że organizujemy kolonię sami, nie wystawiamy zaświadczenia rachunku.

ZGODY: Potrzebne są zgody, takie jak na zimowisko i dłuższe wyjazdy+ karta RODO (w załączniku na stronie) Proszę pamiętać o podpisach w każdym szarym polu Obojga rodziców(jeżeli jest taka możliwość)
https://www.zhr.pl/wp-content/uploads/2018/11/Karta-uczestnika-2018_ogolna.pdf
http://ctk.org.pl/wp-content/uploads/2018/06/Za%C5%82%C4%85cznik-do-Karty-kwalifikacyjnej-uczestnika-wypoczynku.pdf

Proszę aby do końca czerwca miałem informację czy zuch jedzie na biwak wakacyjny (SMS lub telefonicznie), gdyż chcielibyśmy już możliwie jak najszybciej zakupić odpowiednią ilość sprzętu, materiałów itp. Natomiast nawet jeśli się zuch zgłosi później, pojedzie na ten wyjazd, jedynie prosimy o trzymanie tych terminów, ułatwi nam to (kadrze) przygotowania.

KADRA:

Funkcja osoba Kontakt
Komendant phm Tomasz Wardenga HR tomward@interia.pl  
692 542 591
Drużynowy- Wodzisław ćwik Tymoteusz Wardenga tymwarden12@interia.pl  516 765 695  
Pomoc programowa   Piotr Brzdęk piotr.brzdek@gmail.com
721 172 757
Pomoc programowa   Szymon Dębski 728 815 358
Drużynowa- zuchenki Agnieszka Salamon 575 407 039  

Kontakt podczas zimowiska: Proszę aby zuchy nie zabierały na wyjazd telefonów, mp3, tabletów itp. Ja będę miał telefon na zimowisku i będzie możliwość, aby państwo zadzwonili na ciszy poobiedniej(ok. 14.30-16.oo), ja wtedy zawołam zucha do telefonu i będą mogli państwo porozmawiać. Proszę dzwonić w okolicach tych godzin, ponieważ później mogą być zajęcia, mogę być z zuchami w terenie, nie wziąć komórki, raczej wtedy będzie się trudno dodzwonić. Proszę raczej dzwonić na mój numer, ale obydwa numery będą dostępne.

WARUNKI SPANIOWE: Zuchy będą spały na materacach wojskowych- lateksach. Jeśli pozwolą fundusze może uda nam się kupić, dla wszystkich łóżka polowe. Jednak proszę założyć że będą tylko materace. Proszę więc, o to żeby zuchy miały ze sobą prześcieradła.

WYŻYWIENIE: Nie jest możliwe aby zuchy gotowały posiłki, więc rozważamy opcję kucharki lub catering. Jeżeli byłby ktoś państwa chętny, to jak najbardziej zachęcamy. Poszukujemy kucharki więc jeśli ktoś z państwa zna, może jakąś kucharkę która by się podjęła, czy może jakąś babcia. Natomiast, jeśli nie uda nam się znaleźć nikogo, będziemy mieli catering.
Zakładamy 4 posiłki- śniadania i kolacje- przygotowuje kadra, obiad- catering/ kucharka, podwieczorek

PRYSZNICE: W budynku w którym nocujemy niestety nie ma pryszniców. Zostaną dla zuchów zamontowane na dworze, dwa prysznice polowe. Drewniana rama, z zasłonami z foli oraz prysznicem turystycznym. Będziemy nalewali ciepłej wody do prysznica. Proszę jednak aby zuchy miały kąpielówki i klapki, ułatwi to trochę sprawę. Jednak proszono nas, aby nie było chemicznych detergentów, mydliny będziemy spuszczać do ziemi. Więc proszę aby każdy miał mydło naturalne, szare, hipoalergiczne, oraz szampon naturalny np. BIAŁY JELEŃ

POMOC: Zapraszam do pomocy chętnych ojców, wiadomo nie na cały wyjazd, ale np. chwilę, na jeden wieczór, by przyjść wcielić się w jakąś rolę, zobaczyć jak działamy, pobyć razem z synem zuchami. Jednak jeśli ktoś się zdecydował, proszę o informację szybciej (przed wyjazdem, dzień) musiałbym uwzględnić w planie.

Lista potrzebnych rzeczy:

– piżama + śpiwór + prześcieradło;

– bielizna: majtki, skarpetki, koszulki- w zupełności wystarczy 6 par – będziemy w połowie robić „Wielkie Pranie” – rodzic który nigdy nie robił z dzieckiem ręcznego prania płaci podwójnie za kolonię;

– slipy kąpielowe;

– spodnie: długie mundurowe, dresy, krótkie – najlepiej gładkie w kolorze zielonym, żeby można było je też do munduru założyć;

– polar x2;

– kurtka + ponczo przeciw deszczowe;

– KOSZULKA GŁADKA (aby była w wyraźnie większym rozmiarze niż zuch – „jak po starszym bracie”)- kolor biały – gładki;

– przybory do mycia (najlepiej szare mydło- będziemy nim również prać), ręcznik;

– krem z filtrem, aerozol na komary i kleszcze;

– mały plecak na wycieczkę;

– mundur (bluza,czapka, chusta);

– wygodne pełne buty (adidasy), klapki, kalosze;

– podbita legitymacja szkolna;

– scyzoryk/nożyk do patyków, latarka;

– PODPISANE leki Zucha wraz z PODPISANĄ, dokładną i prostą informacją jak i kiedy je zażywać;

– słodycze w osobnym worku – będziemy je zbierać do wspólnej puli gromady i dzielić się nimi w śród zuchów. Oprócz tego każdy zuch będzie codziennie dostawał na powiedczorek owoce;

– kieszonkowe 20 zł- wystarczy w zupełności –nie ma tam za bardzo sklepów, chyba że bobry czymś handlują bez zezwolenia…;

– nie zachęcamy do zabierania telefonów komórkowych, oraz innych urządzeń. Zuchy będą mogły dzwonić z telefonów kadry. Jeżeli jakiś Zuch będzie miał ze sobą telefon – będzie on przechowywany u drużynowego. Zuchy będą dostawać telefony na ciszy poobiedniej. (Proszę nie zabierać telefonów, to będzie tylko dodatkowy problem dla kadry!!!)

Prosimy aby każda rzecz była wyraźnie podpisana – każde majtki, każda skarpetka , szczoteczka, pojemnik. Mogą to być inicjały, bądź nazwisko – ważne żeby było niepowtarzalne i żeby Zuch wiedział jak ma podpisane. Co znalezione, nie podpisane i bez właściciela raczej już nie wróci z koloni.

.

.