Biblijne opowieści – cykl zbiórek zuchów w marcu

Wyjście wyście z domu niewoli z ziemi Egipskiej.
Lokalizacja: Wodzisławska Budowlanka
Po modlitwie, na zbiórce pojawił się Mojżesz i poprosił nas o pomoc Izraelitom w uciecze z Egiptu. Dzięki swojej lasce, Mojżesz przeniósł nas do starożytnego Egiptu, gdzie przyłączyliśmy się do 2 rodów, rodu kapłańskiego Aarona, oraz rodu wojowników Beniaminitów. Po podziale przystąpiliśmy do przygotowywania sobie strojów plemiennych. Aby uciec z Egiptu trzeba się było się do tego przygotować (zdobyć tarcze, oraz broń). Dlatego zatrudniliśmy się u Wielkiego Budowniczego, w celu wybudowania piramid, za co otrzymały tarcze. Później przystąpili do odgadnięcia tajnego hasła, dzięki któremu otrzymali broń, dodatkowe życie oraz szybkie rydwany, na których można było uciec z Egiptu. Hasło brzmiało :” Jam jest Pan Bóg Twój który cię wywiódł z ziemi Egipskiej”. Na końcu 2 rody zebrane na rydwanach musiały się zmierzyć z groźnymi wojownikami Egipskimi, dzięki tarczom i zdobytemu uzbrojeniu udało się pokonać groźnych przeciwników, droga Kanaan stała otworem. Na końcu zbiórki udało się wrócić przez portal do dzisiejszych czasów. CHWAŁA NAJWYŻSZEMU!

Ucieczka przez Morze Czerwone, budowa Arki przymierza, zdobycie miasta Jerycho.
Lokalizacja: Nad Balatonem
Po modlitwie, na zbiórce pojawił się Mojżesz, jak ostatnio przenieśliśmy się w czasie. Po otwarciu portalu, nagle pojawiają się Egipcjanie i atakują Izraelitów, mieli przewagę liczebną, dlatego szybko uciekaliśmy w kierunku Morza Czerwonego, gdzie dzięki lasce Mojżesza udało się nam przejść suchą stopą, Egipcjanie zatrzymali się, gdyż laska zamknęła morze, i tak im uciekliśmy. Droga była długa i męcząca ale nasz Pan dał nam manna-rynki, dzięki którym mogliśmy się posilić przed kolejnymi wyzwaniami. Znaleźliśmy również kamienne tablice na których zostało zapisane 10 przykazań. Najdzielniejsi wojownicy zostali wysłani na zwiad w celu odnalezienia i poznania tajemnicy wielkiego miasta Jerycha, pozostali zajęli się budową Arki Przymierza oraz trenowali rzuty włóczniami do celu, aby się wprawić przed czekającą nas bitwą. Zwiadowcy wrócili, znaleźli Jerycho i porozumieli się z jednym z mieszkańców który zdradził jak bez trudu można zniszczyć jego mury. Zrobiliśmy sobie instrumenty i poszliśmy za zwiadowcami w kierunku miasta. Niestety Mojżesz nie mógł już nam towarzyszyć, ale pojawił się dzielny Jozue który poprowadził atak. Jerycho było wielgachną twierdzą z wysokimi murami, ale dzięki temu że okrążyliśmy go śpiewając i robiąc hałas, mury padły ale obrońcy byli olbrzymami i wyszli na zewnątrz, ale po zaciętej walce udało się ich pokonać i wyzwolić naszego tajnego informatora. Na końcu niektórzy z nas otrzymali tajne indiańskie imiona. Na koniec , dzięki lasce Mojżesza udało się nam wrócić do obecnych czasów. CHWAŁA NAJWYŻSZEMU!

Polowanie na lwy, walka z olbrzymim GOLIATEM, zdobycie smakołyków i wielka uczta przy Arce Przymierza.
Lokalizacja: Wodzisławska Budowlanka
Po modlitwie, na zbiórce pojawił się prorok Samuel, jak ostatnio przenieśliśmy się w czasie. Zaczęliśmy od polowanie na lwy, aby zdobyć ich skóry które miały nas ochronić od strzał zagrażających nam Filistynów. Lwy były ogromne i bardzo groźne niełatwo było je pokonać, ale dzięki naszej determinacji udało się je położyć, i tak zdobyliśmy skóry. Naprzeciw czekali już Filistyni z olbrzymim GOLIATEM na czele, który nas obrażał i wyzywał na pojedynek. Podzieliliśmy się na 2 grupy i uderzyliśmy na Filistynów, Goliata udało się pokonać, nasz pocisk trafi go w czoło, pokonanie pozostałych Filistynów było już formalnością. Po zwycięstwie udaliśmy się do Jerycha po zapłatę za obronę przed Filistynami – smakołyki na ucztę, ale mieszkańcy zgodzili się je oddać pod warunkiem iż wygramy z nimi w podchody.Po zdobyciu smakołyków urządziliśmy olbrzymią ucztę, na której sami przygotowaliśmy potrawy, i ze smakiem je zjedliśmy, chwaląc Pana Zastępów. Na koniec po kręgu rady prorok Samuel dzięki swojej lasce przeniósł nas w dzisiejsze czasy. CHWAŁA NAJWYŻSZEMU !

Mały ŻółW