5 Wodzisławska Drużyna Harcerzy „Wilki” po raz drugi zdobywa miano najlepszej drużyny w Polsce!

„5 Wodzisławska Drużyna Harcerzy Wilki im 5 Wileńskiej Brygady AK została ponownie drużyna Rzeczypospolitej. Duma dla Wodzisławia i Śląska!
Co roku kilkanaście najlepszych drużyn z całej Polski zjeżdża się na turniej drużyn puszczańskich, by rywalizować o miano Drużyny Rzeczypospolitej. Turnieje są organizowane od 2000 roku. 

W tym roku turniej odbywał się w Łodzi, gdzie przyjechało 16 drużyn z całego kraju. Rywalizację rozpoczęła gra drużyn, po niej zaś oceniana przygotowana przez harcerzy kolacja. Pierwszej nocy , dwóch harcerzy z każdej drużyny biegło w nocnym biegu na orientację. Następnego dnia czekała na uczestników cała gama sportowych konkurencji: biegi na orientację, drużynowa piłka nożna, zawody pływackie, wspinaczka. W każdej konkurencji wystawiały drużyny swoje reprezentacje. Po obiedzie zastępy wyruszyły do centrum Łodzi na grę miejską, zaś przed kadra czekały zmagania szachowe i strzeleckie. W niedzielę przygotowaliśmy punktowana łódzką potrawę -„zalewajke”, oraz rozegraliśmy zwycięski mecz o 3 miejsce w piłce nożnej.

Turniej kończyła msza święta w archikatedrze, po której nastąpił apel z ogłoszeniem wyników. Radość wśród harcerzy była wielka, gdy wyczytano że 5 Wodzisławska Drużyna Harcerzy „Wilki” im. 5 Wileńskiej Brygady AK zdobyła I miejsce!
Tym samym jesteśmy jedną z 3 drużyn w historii Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR), które wygrały turniej min. 2 razy z rzędu, a zarazem jedyna drużyną z Górnego Śląska która zdobyła to miano.Organizacja harcerzy
https://www.facebook.com/organizacja.harcerzy.zhr/photos/a.384685641577848/4417436764969362/